Naše poslání

V roce 1998 vznikla na úpatí pohoří Beskydy rodinná firma Heliotech. Okolní lesy inspirovaly nás i poslání firmy k tomu, abychom přenesli funkčnost a krásu přírody v podobě výroby dřevěné stínící techniky. Dřevo je tradiční konstrukční materiál, který již inspiroval mnoho generací k tvorbě mnoha úžasných architektonických staveb a prvků.

 poslani

Chápeme přírodu jako prvotního umělce, kterému pouze napomáháme vyniknout.
Milan Pavlas, zakladatel a jednatel firmy

 

Výroba a Design

Všechny naše výrobky jsou výráběny ručně, ze dřeva nejvyšší jakosti v Beskydech, v České republice. Ceníme si tradiční ruční práce, která má za následek, že každý kus je originál. Kresba dřeviny je u každé lamely unikátní stejně jako otisk prstu u člověka. Ke zpracování lamel využíváme speciálně vybraných částí kmenů, které neobsahují suky. Tímto dosahujeme vyšší kvality, funkčnosti a hlavně životnosti našich výrobků. Následně lamely několikrát ručně brousíme, lakujeme a ošetřujeme. Dřevo je živý materiál a my se o něj staráme s patřičnou odborností. Nejčastěji pracujeme s dřevinami jako je například lípa (Basswood), dub, borovice, jasan, třešeň, cedr ale i klasický smrk. Rádi ovšem pracujeme i s exotickými dřevinami jako je mahagon, teak nebo meranti.

Celkovou kvalitu výrobků dále doplňujeme precizními materiály, které jsou součástí stínícího systému. Kovové rámy žárově zinkujeme a pro motorizaci využívámé kvalitní motory. Dále poskytujeme konzultaci zaměřování a případný servis našich výrobků.

 

stul

 

Tím, že máme celý proces výroby v našich rukou, jsme tak schopni náš výrobek přizpůsobit nejrůznějším požadavků klienta. Námi používané barvy a laky pochází od švédského výrobce, který s námi sdílí lásku pro tradici. Výběr dřeviny je také zcela na našem zákazníkovi, ovšem neví-li si rady, bude nám potěšením podělit se o naše zkušenosti a rady.

Hlavním designérem pro naše výrobky je příroda sama. Necháváme ji vyniknout, upravujeme ji pouze tak, abychom prodloužili její životnost. Technologické řešení si navrhujeme my sami. Přizpůsobujeme naše výrobky aktuální době, a proto navrhujeme jak motorizaci stínicí techniky, tak její integraci do inteligentních a pasivních domů.

Společnost

Heliotech je rodinná firma založená v roce 1998 panem Milanem Pavlasem. Zaměřuje se na ruční výrobu dřevěné stínící techniky. Od svého začátku firma Heliotech spolupracovala s mnohými známými designéry nebo architektonickými studii. Zároveň byly její realizace publikovány v mnoha známých magazínech jako je Dolce Vita, Můj dům a jiné. Heliotech je také řádným členem Sdružení výrobců stínící techniky již od roku 2009.

 

drevo

svst_logo.png