DŘEVĚNÉ ŽALUZIE

Historie žaluzií sahá až do dávných dob vzdáleného orientu, kdy pánové harémů používali podobnou zastiňovací techniku, aby střežili soukromí ženských komnat. Chtěli vidět ven, ale sami nechtěli být spatřeni. Žaluzie jak je známe dnes byly používány po mnoha století, avšak teprve na začátku 19. století si francouzský truhlář Cochot nechal patentovat žaluzie s polohovatelnými lamelami. 

Dřevo jako materiál má velice příznivé termofyzikální vlastnosti. Má mnohonásobně nižší součinitel teplotní vodivosti, než například hliník. Tato vlastnost dřevěných žaluzií předchází přehřívání interiéru. Po staletí se k výrobě žaluzií požívalo právě dřevo a my tuto tradici udržujeme a naše výrobky vyrábíme pouze z kvalitních dřevin. Povrch upravujeme pouze tak, abychom prodloužili  životnost vybrané dřeviny. Každou lamelu několikrát ručně brousíme a lakujeme. Rádi vycházíme vstříc našim klientům, a proto jsme schopni vyrobit žaluzie dle vašich přání. Jako náš klient si můžete vybrat z několika dřevin, ze kterých vám na míru žaluzie vyrobíme. Manipulaci našich žaluzií lze ponechat manuální nebo vyrobit v motorizované provedení. Při manuální manipulaci lze nastavovat polohu lamel jednoduše a bez námahy. Motoricky poháněné žaluzie lze ovládat pomocí dálkového ovládání, chytrého telefonu nebo je lze propojit s inteligentní domácností. Automaticky řízené stínění přináší významné úspory při chlazení a vytápění budov.

Přírodní vlastnosti a krása dřeva dokáže vytvořit příjemnou atmosféru v jakémkoliv prostoru. Dřevo je živý materiál a každý kus lamely, který nám prochází pod rukou je unikátní. Člověk by jen s těží nalezl dvě lamely se stejnou kresbou. Dřevo tak představuje jakýsi živoucí prvek, který je neurčitý jako život sám. Působí jako opak chladu, přesnosti a měřitelnosti kovu, plastu či betonu. Pokoušíme se o přenesení přírody do interiéru vaši místnosti. 

 

Druhy dřevin:            Basswood, Dub, Jasan, Eben, Mahagon, Teak a mnoho dalších                      Šířka lamel:               50 MM

Barevné provedení:  dle vzorníku RAL                                                                                                    Typ pohonu:              Manuální / Motorický


IMG_2530.jpg

IMG_1091.jpg

IMG_0973.jpg

IMG_1051.jpg

IMG_2243.jpg

IMG_1095.jpg

IMG_1162.jpg

Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support