OTEVÍRACÍ OKENICE

Otevírací okenice byly velmi populárním stínícím produktem především ve Španělsku, Francii, Nizozemí a Itálii. Pro jejich funkčnost se však staly oblíbené po celém světě. Patří mezi klasický prvek stínící techniky, který byl využíván od nepaměti. Místa pro využití se různila od oken rodinných domů po zámecké prosklené plochy. Otevírací okenice byly používány nejen jako stínící systém, ale sloužily také jako bezpečnostní ochrana proti poškození oken z venkovní strany, popřípadě zabraňovaly vloupáním. 

Naše otevírací okenice vyrábíme ručně z kvalitních dřevin a jejich povrchovou úpravu přizpůsobujeme požadavkům klienta. Dřevo jako materiál pro otevírací okenice se používá dodnes a dodává budově klasický vzhled. Přirozené termofyzikální vlastnosti dřeva navíc zabraňují přehřívání interiéru jako tomu je například u okenic vyrobených z hliníku. Plastové okenice zase nemají potřebnou pevnost, která by přispěla k ochraně oken proti venkovnímu poškození. Dřevo tedy představuje ideální materiál jak pro jeho funkčnost, tak pro jeho krásu.   

Manipulace otevíracích okenic závisí na specifikacích našeho klienta. Otevírací okenice vyrábíme na míru a jsme schopni vyrobit okenice jak s polohovatelnými lamelami, tak s lamelami pevnými. Okenice se otevírají manuálně, ale je možno pohánět je i motoricky. 

 

Druhy dřevin:            Smrk, Borovice, Dub a různý výběr z exotických dřevin                  Barevné provedení:  dle vzorníku RAL

Typ pohonu:              Manuální / Motorický 


IMG_1000.jpg

IMG_0983.jpg

100_0348.JPG

IMG_0657.jpg

IMG_0585.jpg

Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support