POSUVNÉ OKENICE

Posuvné dřevěné okenice představují výrazný estetický a funkční prvek moderních staveb. Tento produkt se právem těší oblibě u architektů, jelikož výrazně přispívá k energetickým úsporám budov. V porovnání s hliníkem má dřevo mnohonásobně nižší součinitel tepelné vodivosti a je tedy skvělým materiálém, který v zimním období zabraňuje úniku tepla přes prosklené plochy a v letním období slouží jako slunolam, který zabraňuje pronikání slunečních paprsků do interiéru a zabraňuje tak přehřívání místností. Posuvné dřevěné okenice jsou také často využívány pasivnímy domy, právě pro tyto vlastnosti. Panely okenic navíc mohou sloužit jako ochrana proti poškození prosklenných ploch z venkovní strany a zvyšují tak bezpečnost proti vloupání.

Posuvných dřevěné okenice vyrábíme z kvalitních dřevin, které disponují vhodnými vlastnostmi pro venkovní použití. Hlavní kritéria pro vhodnou dřevinu jsou například houževnatost, estetický vzhled a délka životnosti. Z těchto dřevin dále vybíráme pouze kusy, obsahující minimální koncentraci suků. Následně dřevěné lamely několikrát brousíme a lakujeme abychom dosáhli dokonalého povrchu. Posuvné okenice vyrábíme především z cedrového, dubového, borovicového a smrkového dřeva. Dále však vyrábíme i z tepelně upraveného dřeva ThermoWood a také z různých druhů exotických dřevin. 

Manipulace posuvných okenic může být poháněná motoricky nebo manuálně. Prpojením s inteligencí domácnosti lze docílit naprosté pohody a automatizace. Jelikož máme celý proces výroby ve vlastních rukou, naše okenice si lze přizpůsobit vašim specifikacím. Okenice mohou mít možnost naklápěcí lamely nebo se při posunu skládat. 

Tento model vyrábíme s kovovým rámem, nebo v celodřevěném provedení. 

 

Dřevo:          Cedr, Dub, Borovice Smrk, ThermoWood a exoticke dřeviny                       Šířka lamel: dle projektu

Barvy:          dle RAL                                                                                                               Pohon:        Manual / Motor

Typ rámu:    Kovový / Dřevěný


IMG_2747.jpg

IMG_1187.jpg

IMG_1394.jpg

IMG_2658.jpg

100_0796.jpg

IMG_1341.jpg

IMG_2636.jpg

IMG_9718.jpg

posuvné fasádní panely 3.jpg

MIKOLÁSEK 002.jpg

Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support